NIESAMOWITE

NIESAMOWITE

Oto ten dzień, w którym chwalę się egzemplarzem autorskim. J

Jakiś czas temu koleżanka po piórze powiedziała mi, że trzeba być odważnym, by publikować w antologiach. Ona obawiałaby się porównań z innymi, oceniania i tego, jak jej tekst wypadnie na tle pozostałych. Przyznam Wam się, że zasiała we mnie ziarno niepokoju. Do tamtej pory nie myślałam w ten sposób. Po prostu cieszyło mnie to, że moje opowiadanie pojawi się w zbiorze, a moje nazwisko zostanie zapisane obok nazwisk autorów, których cenię.

I tak jest tym razem – czuję radość, że zostałam zaproszona do projektu „Tarnowskie Góry. Niesamowite” i że zbiór nareszcie ujrzał światło dzienne, choć nie rozjaśnia ono mroku czającego się pomiędzy kartkami.

Czytajcie. Słyszałam, że to kawał dobrej literatury. Nawet jeśli wierzę tym, co tak twierdzą, sprawdzę na własne oczy. 😉

Premiera 7 września. Książkę możecie zamówić w przedsprzedaży w sklepie internetowym Wydawnictwa Almaz (jeśli się pospieszycie, załapiecie się na rabat).
 
OPIS OKŁADKOWY:

Tarnowskie Góry pokazują tym razem najmroczniejsze oblicze. Kamienice kryją złe, oślizgłe, a niekiedy groteskowe sekrety. Ludzie krzywdzą i bywają krzywdzeni, boleśnie, brutalnie, bezlitośnie. W uliczkach czai się niesamowitość, a z zaklętego kręgu grozy nie ma ucieczki. Miasto jest zatapiane albo nadgryzane przez nicość, w głębi domów snują się mordercy. Sztolnie skrywają sekrety, z których pączkuje tajemnicza grzybnia.

Groza jest wokół nas, groza jest w nas. Bywa egzystencjalnym zwierciadłem, w którym możemy dojrzeć swoje najgłębiej skrywane lęki. Takie właśnie są Tarnowskie Góry niesamowite. Zajrzyjcie w tę otchłań, jeśli macie odwagę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *