OCZEKIWANIE

OCZEKIWANIE

Dziś mija dokładnie rok, kiedy to Wydawnictwo Stara Szkoła ogłosiło, że jedną z premier w 2023 roku będzie moja powieść… Plany planami, życie życiem, a tytuł książki okazał się proroczy, zwiastując schody w procesie wydawniczym. Na ten moment nie znam dokładnej daty premiery. Ptaszki ćwierkają, że będzie to pierwsza połowa lutego. Proszę Was o jeszcze ciut cierpliwości w oczekiwaniu.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, czego możecie się spodziewać, nadmieniałam o książce w czerwcu w rozmowie z Krystyna Śmigielska dla bookradio.pl, a w „lynchowej” audycji Studio Grozy z lipca dla radioislanders.pl możecie posłuchać jej fragmentów. Zerknijcie do archiwów. Grafika dołączona do tego posta jest wynikiem działania AI po wpisaniu w program pierwszych akapitów powieści. Cóż, niemal nic się nie zgadza 😉.

Zapewniam Was, że przez miesiące oczekiwania na premierę nie siedziałam w miejscu, zbijając bąki. Żaden rok nie był tak obfity w spotkania z czytelnikami – zwłaszcza te w szkołach a nawet w więzieniu – jak 2023. Wygłosiłam pierwsze w życiu prelekcje (tak, dopiero teraz) na OSTROwPLANSZE i Horror Day – Dolnośląski Festiwal Grozy . Opublikowałam co prawda tylko dwa opowiadania („Spokój” w antologii City 6 i „Nie zostawisz mnie” w zbiorze „Tarnowskie Góry. Niesamowite”), ale zapewniam Was, że powstało ich więcej, czekają na publikacje. „Diabeł zza okna” dzięki Nine Realms zyskał wersję audio. Powstały też dwie kolejne powieści. Te aktualnie są czytane przez beta-czytaczy. Dziś nie jestem w stanie Was poinformować, kiedy ujrzą światło dzienne.

O ile rok 2023 był czasem oczekiwania, mam nadzieję, że w tym zapoznacie się choć częściowo z rezultatami moich działań. Ale nie wszystko zależy ode mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *