ANUSHKA-BETUSHKA

ANUSHKA-BETUSHKA

Kochani, życząc Wam udanego weekendu, wrzucam dwa kadry z ostatniej (niekoniecznie 😉) baśniowej anushkowo-betushkowej sesji zdjęciowej. Z czym kojarzą się Wam nasze stylizacje?

Oko – w popkulturze określane jest zwierciadłem duszy, lecz jego symbolika ma o wiele głębsze znaczenie. To m. in. Bóg, światło, władza, wszechwiedza, skarb. Symbol wszechwidzącego oka wiele kultur (m.in. Grecy, Turcy, Persowie, Hawajczycy, Egipcjanie) używa do dzisiaj, aby odpędzić złe uroki. Inspiracją do powstania zdjęć, które Wam prezentujemy, są wierzenia staroitalskie i chrześcijańskie.
Faun to bóg płodności, bożek lasów górskich, opiekun pasterzy, często utożsamiany z greckim Panem. Jego oczom nie może umknąć nic, co dzieje się w krainach, którymi się opiekuje. Jeśli oglądaliście „Labirynt Fauna” (reż. Guillermo del Toro), z pewnością znajdziecie nawiązania do filmowych kadrów.
Lucia da Siracusa to postać historyczna. Urodziła w bogatej rzymskiej rodzinie w czasach, kiedy chrześcijanie byli prześladowani. Odrzucając zalotnika, naraziła się na jego zemstę. Ujawnił on, w jakiego Boga wierzy Lucia, skazując ją na tortury. Mocą wyroku miała zostać zamknięta w domu publicznym i zmuszona do prostytucji. Według jednej z legend, aby się oszpecić, sama wydłubała sobie oczy.
__
Fot. Dominico Arroyo Diaz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *