Odliczanie dni do Halloween

Odliczanie dni do Halloween

ODLICZANIE DNI DO HALLOWEEN

Hej Kochani.

Jeśli jesteście fanami grozy, zapewne piekielnie się cieszycie, że nastał październik. Zgrozoty już odliczają dni do Halloween.

Z tej okazji na fanpage’u (sprawdźcie na FB: https://www.facebook.com/zgrozoty/ ) pojawiło się 100 słów ode mnie.

Śledźcie Zgrozoty: polskie pisarki grozy na Facebooku. Niebawem pojawią się kolejne drabble, a poniżej wklejam Wam mój tekst.

„Cukierek”

Leżała, nudząc się niemiłosiernie. Do wieczora pozostało niewiele czasu, lecz ten nadchodził niespiesznie. Minuty dłużyły się, zlewały z godzinami.

Każdego roku czekała na ten dzień podekscytowana. Lubiła widzieć, jak dzieciaki, krzycząc: „cukierek albo psikus”, milkną, gdy ją widzą. O tak, kochała mroczny styl. Gotyckie ciuchy, czarne, zapadnięte oczy i wyuczone, powolne ruchy robiły wrażenie na przybyłych. Kto powiedział, że tylko dzieci mogą się bawić? Przebieranki sprawiały jej przyjemność.

Ziewnęła. Wyciągnęła cukierka z koszyka, rozpakowała z papierka, włożyła do ust. Wypluła. Zapomniała, że od dawna nie je słodyczy.

Czekała. Czekała tak długo… Tego roku znów nikt nie zapukał…

Zniecierpliwiona uniosła wieko.

 

P.S.  A jeśli chcecie zobaczyć oryginał zdjęcia, które posłużyło do stworzenia grafiki, znajdziecie je na https://www.facebook.com/studio47andrzejstaszok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *